Slovenčina (Slovenská Republika)
Streda 22 Máj 2024
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklamný panel

Opis zjazdoviek

Opis zjazdoviek SKI ORAVICE.

Špeciálne pre návštevníkov pripravila olympionička Małgorzata Tlałka – Długosz.

Osobitá– trasa červená (50%) a čierna (50%), s dĺžkou 1350 m, s rozdielom prevýšenia 235 m. Trasa je už našim návštevníkom známa, v hornej miernej časti rozšírená a vyrovnaná, prechádza do strmej a to pri podpere č.5. Veľmi široká, najmä upravená dolna časť, ktorá pri dojazde na lanovku prechádza v miernu. V dolnej časti trasy sa na ňu napájajú trasy Bobrovec, Skorušiná 1 a Skorušiná 2. Pekná vyhliadková trasa. Najlepšia trasa pre stredných a dobrých lyžiarov.

Bobrovec - trasa červená o dĺžke 1500 m, prevýšenie 235 m. Stredne náročná trasa v strednom naklonení, následne prechádza v strmý prejazd cez cestu (nerovnosť je vyrovnaná a prekrytá snehom) ľahké zabočenie do ľava s vjazdom na širokú, dosť strmú časť, ktorá ku koncu prechádza v miernu, na samom konci dojazd oblúkom do prava do trasy OSOBITA , alebo možnosť dojazdu do Kids Park. Odporúčam lyžiarom milujúcich námahu, dobrodružstvo a adrenalín.

Skorušiná 1 – trasa nebeská, dĺžka 1950 m, s rozdielom prevýšenia 235 m. Nová, lahodná trasa vhodná pre začiatočníkov, začína sa od vrcholovej stanice SKI Express a končí v údolnej stanici opačným „S”. Vďaka takémuto vytýčeniu účinne obchádza ťažké a strmé fragmenty pohoria. Horná časť, je na otvorenom teréne, dáva možnosť zhliadnutia prekrásnej panorámy Tatier,  po vjazde do lesa sa znovu možno tešiť z lyžiarskej trasy. Dojazd je do dolnej časti trasy Osobita.

Skorušiná 2 – trasa červená dĺžka 1600 m, rozdiel prevýšenia 235 m. Trasa začína sa od vrcholovej stanice SKI Express, široká, na začiatku mierna, potom rovnomerne klesajúca, stredne strmá. Trasa je ideálna pre školenie a na zdokonalenie techniky vzhľadom na stredný stupeň obtiažnosti.

Magura  - trasa červená dĺžka 1050 m, rozdiel prevýšenia 190 m, nová trasa v blízkosti novovybudovaného vleku Bobrovec. Terén je určený pre dobrých a stredne dobrých lyžiarov, pri zachovaní čo najväčšej opatrnosti. 

Kids-park – trasa modrá 200 m, veľmi ľahký vlek a trasa pre začiatočníkov, deti aj dospelých. Park je ohradený a zabezpečený. Ideálne miesto pre prvé samostatné kroky, kde učenie je zábava, kde každý rýchlo napreduje v zručnosti lyžovania. Pre spoločnú bezpečnosť, prosíme venovať pozornosť pri križovaní trás a tiež pri dojazdoch vlekov.

mapa